Kurzy potápění nejenom
v Praze

KURZY POTÁPĚNÍ Praha

Cenot u Kutné Hory

Listopad 2014

Tak už je tomu skoro rok, kdy přišel Láďa s tím, že objevil někde na webu video „cenot u kutné hory“ a vyhlásil soutěž kdo ho najde.

S vidinou výhry v podobě láhve „Béžovky“ jsem se pustil do pátrání. No co vás nejdřív napadne…napsal jsem autorům videa. No a čeho jsem se nedočkal „hele díky, že se ti video líbí, ale vážně ti nemůžu říci, kde to je…je to tajný…objevitel lokality nechce, abych to někomu říkal…“. No a takto podobně vypadala každá odpověď, kterou jsem dostal (když jsem ji teda dostal).

No a tak začalo pátrání…někdo z nás začal objíždět Kutnou Horu a někdo seděl dny na internetu. Po pár neúspěšných výjezdech ke Kutné Hoře to někteří vzdali a někteří po nějakých těch hodinách na netu vypnuli počítače.

Po půl roce jsem si na soutěž zase vzpomněl a sednul k netu a hledal. Zkoumal fotky i videa a porovnával je s Google Earth.

Po několika dnech jsem slavil úspěch. Volám Láďovi a posílám mu souřadnice. Vzápětí plánujeme expedici „Cenot 2014“.

Při cestě na odhadnuté souřadnice zjišťujeme, že cesta je bahnitá a naše auto nevyjede takové převýšení v místy půlmetrovém bahně 🙂 S Kačkou sice auto tlačíme, ale bez úspěchu.

Necháváme tedy auto zapadlé na místě a vydáváme se na pěší průzkum. Po půlhodinové cestě bez civilizace a několikasetmetrovém převýšení se před námi otevírá kaňon. Slaníme v místě kde protéká lesní bystřina a probíráme se hustým porostem. Po nějaké době, kterou už se nikdo z nás nedovoluje odhadnout se před námi objevuje hora, ve které spatřujeme jeskyni.

Po chvilce drápání nahoru se před námi otevírá krásná propast s jezírkem na dně. Jásáme, jsme po náročné cestě zničeni, ale zároveň nadšeni.

Po náročném výstupu a vydýchání se vracíme k autu pro cajky. Ještě, že máme šerpu Kačku, která nám ochotně pomáhá s věcmi 🙂 „díky Ti“.

No a celkový výsledek našeho pátrání? …koukněte na video…super místo a skvělý zážitek…


Zpět