Kurzy potápění nejenom
v Praze

KURZY POTÁPĚNÍ Praha

Otevření vody – první ponor 2015

Únor 2015

Koncem roku 2014 jsme si všimli, že všichni vodu uzavírají a jezdí po lomech či řekách a tyto akce nazývají zavíráním vody. Tak jsme si řekli „proč?“, potápět se přeci můžeme celoročně a tak vodu opět otevřeme. Jako nejpříznivější lokalitu jsme vybrali Borek.

Dopoledne jsme se srazili na D1 a vyrazili směrem k lomu. Po příjezdu jsme zjistili, že na lomu jsme sami – užasný. Voda z lomu již začala vytékat a našla si malou cestu v zasněženém břehu, kde se dál začala přelévat do nedalekého potoka. No jo, hlubší už to tu nikdy nebude.

Hodili jsme na sebe cajky a zanořili se. Hned po pár metrech nám bylo jasné, že viditelnost bude více než příznivá, místy dosahovala cca 13metrů. Brána, která dříve bránila vstupu do lomu nás přivítala už ve dvou metrech a hned za ní na nás ocasem mávala štika. Celkem kapitální kousek a navíc to byla dokonalá modelka, která mile zapózovala.

Dále jsme si to nesměrovali k ponorce Stejskanik a pak už rovnou na autobus ve 33m. Autobus byl už krásně zdálky vidět a to z hloubky 18m. Autobusem jsme proplavali a překontrolovali keš…no vlastně akorát to, že tam nebyla.
Po autobusu jsme to už natáhli do mělké vody mezi stromy vyhledávat vodní život.

Krásnej 66 minutovej ponor…myslím, že otevření vody dopadlo přesně tak jak mělo … takže vše nej do roku 2015 a spoustu pohodových ponorů.


Zpět